Filmy w których zakończenie wbija w fotel

Każdy z nas obejrzał chociaż raz w życiu film, którego zakończenie nie pozwalało zmrużyć oka w nocy. Takie filmy pamięta się najdłużej i kocha się najbardziej. W dzisiejszym zestawieniu zaproponuję kilka filmów, które z całą pewnością warto zobaczyć.

1. Skóra, w której żyję (2011)
Scenariusz tego filmu opiera się na powieści „Tarantula” Thierry’ego Jonqueta. Film od początku zaciekawia swoją tajemniczością i niedomówieniami. Rozwiązanie filmu okazuje się jednak szokujące, niepokojące, a dla niektórych również z pewnością obrzydliwe. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika mocnych wrażeń.

2. Lobster (2015)
Film futurystyczny, w którym każda osoba, która do pewnego wieku nie znajdzie partnera, trafia do hotelu w którym ma czterdzieści pięć dni na znalezienie partnera. Jeżeli tego im się nie uda zrobić, zostają zmuszeni poddania operacji przemiany w wybrane zwierzę. Z tym pomysłem długo się oswajałam. Film idzie jednak bardzo szybko i nie pozwala się na tym wątku zatrzymać. Pokazane jest wiele brutalnych i niepokojących scen, które będą się śniły przez kilka nocy. A następnie pytanie… Zrobił to, czy nie?

3. Zaginiona dziewczyna (2014)
Klasyk i kolejna obowiązkowa pozycja na liście. Film ten zaskakuje pomysłowością i dbałością o szczegóły. Co prawda nie zostawia nas z pytaniami o zakończenie, ale również szokuje i zmusza do przemyśleń.

4. Kieł (2009)
Film zapoznaje nas z rodziną, w której dzieci zostają objęte całkowitą izolacją. Relacje jakie w niej występują, można spokojnie nazwać patologią. Długo dochodzi się do wniosku, dlaczego rodzice zgotowali swoim dzieciom taki los, jednak jest kilka znaków, które należy zauważyć. Film nie należy do łatwych, ale zapada w pamięci.

5. Dziewczyna z pociągu (2016)
Jest to dosyć popularna pozycja, mająca wielu swoich zwolenników, jak i przeciwników. Film ten, chociaż ma kilka błędów do których można się przyczepić, zmusza odbiorcę do głębszego przemyślenia paru spraw. Nastawienie do głównej bohaterki stanowczo zmienia się wraz z biegiem filmu. Wydaje mi się, że warto się z tą pozycją zapoznać.

Jak żyć bez kin? Czasy pandemii

6. Co kryje prawda (2000)
Klimat, sceneria, powolne budowanie napięcia oraz kilka innych czynników powodują, że film ten ogląda się ochoczo. Zostało pokazanych kilka zwrotów akcji i ochocze mylenie widza, które według mnie jest na plus. Obowiązkowa pozycja na liście thrillerów, która zdecydowanie zostawi widza z przemyśleniami.

7. Wyspa tajemnic (2010)
Wydaje mi się, że jest to bardzo popularny film, który zapewne większość z was już widziała. Film zostawia widza z szeroką gamą interpretacji, które z chęcią będzie zmieniał, dobierał i analizował. Mocna pozycja na liście, którą trzeba zobaczyć.

8. Trup (2012)
Najmocniejszą stroną filmu jest zakończenie, które zdecydowanie wciśnie w fotel. Film trzyma widza w napięciu aż do końca.