Filmy i seriale warte obejrzenia

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykupuje pakiet w serwisie Netflix, HBO GO, Ipla itp. Platformy oferują mnóstwo filmów i seriali, które można oglądać bez końca. W czołówce najpopularniejszych produkcji znajduje się „Stranger Things”, „Teen Wolf” czy też „Pamiętniki wampirów”. Jednak jest wiele mniej popularnych, choć wartościowych seriali, które są warte obejrzenia. W tym artykule znajdziecie kilka propozycji, które rozbudzą wasze emocje, ciekawość oraz wyobraźnie.

1. „Little fires everywhere”

Jest to bardzo dobra produkcja. Oprócz życia nastolatków i codziennych spraw rodzinnych, najważniejszym wątkiem jest temat rasizmu. Serial pokazuje również walkę z pozorami i usilnym pragnieniem perfekcji, które zaprowadziło do nieszczęścia bohaterów. Nienawiść i negatywne przekonania oraz fałszywość to małe iskierki, które w końcu doprowadzają do dużego pożaru.

Jeśli lubimy tego typu filmy, to już teraz warto sprawdzić nowości kinowe np. przygotowane w kinie w Elblągu – mieszkańcy tego regionu mogą repertuar elbląskich kin sprawdzić na www.elblaginfo.pl.

2. „Tell Me a Story”

Jest to adaptacja hiszpańskiego serialu „Érase una vez”. Thriller inspirowany baśniami Trzy Małe Świnki, Jaś i Małgosia oraz Czerwony Kapturek. Serial trzyma w napięciu i bardzo szybko pochłania widza. Trzy historie idealnie połączone w jedną, przeplatającą się wątkami fabułę. Jak połączone są te trzy baśnie? Jakie zbrodnie kryje treść? Sprawdźcie sami!

3. „Normal people”

To coś dla romantyków. Niezwykła historia dwóch kochanków, tocząca się od licealnego zauroczenia po życiową miłością, z którą wiąże się wiele trudności. Główni bohaterowie to dusze z dwóch różnych światów, dzieli ich wiele różnic, a miłości towarzyszą silne emocje. Historia ma dobrze rozwinięte wątki, uwidaczniające głębokie uczucia i perypetie każdej ze stron. Jest warty obejrzenia, ponieważ wyzwala w widzach wrażliwość oraz zmysłowość.

4. „Equinox”

Z tej produkcji wiele można dowiedzieć się o korzeniach wierzeń kultury germańskiej. „Equinox” oznacza równonoc i właśnie na tych obrzędach opiera się fabuła serialu. Ten duński thriller opowiada o tym jak główna bohaterka bada zaginięcie autobusu pełnego nastolatków, w tym jej siostry. Kobieta odkrywa równoległy świat i jest zdeterminowana by rozwiązać tę zagadkę.

5. „Mroczne materie”

Ekranizacja trylogii Philip’a Pullman’a. Do tej pory dostępne są 2 sezony i czekamy na ciąg dalszy. Historia oparta na podróżach miedzy równoległymi światami. W rękach młodej bohaterki leży dobro całego świata. Musi pokonać mnóstwo przeszkód, zmierzyć się z własnymi rodzicami, stojącymi po dwóch różnych stronach mrocznych materii. W produkcji możemy również ujrzeć walkę kościoła z magią. Zarówno książka,  jak i serial, są wciągające i fascynujące, idealne dla fanów fantasy.

A to tylko kilka z wielu świetnych produkcji. Seriale te mogą wnieść coś na prawdę dobrego, nauczyć ciekawych zagadnień, zachęcić do czytania książek, dlatego warto je promować. Warto szukać produkcji, które mają swego rodzaju głębie. W każdym razie, te telenowele na pewno was zainteresują. Jeśli szukacie czegoś tajemniczego bądź czegoś co was mocno wciągnie, jesteście na dobrej stronie. Miłego oglądania!