Kino czy dom? Gdzie lepiej obejrzeć film?

Rozrywka jest ważną częścią ludzkiego życia. Takiej rozrywki dostarczają nam między innymi filmy. Wyróżniamy dwa główne miejsca oglądania ich- domowe zacisze oraz kino. Który sposób oglądania jest lepszy?

Zorganizowanie sobie seansu filmowego w domu ma niewątpliwy plus- nie ma w okół nas innych ludzi. Wszyscy dobrze wiemy jak irytujące potrafią być inne osoby na sali kinowej, jedzące chipsy, gadające, głupio śmiejące się i świecące ekranem telefonu w ciemnej sali kinowej. Możemy wygodnie rozsiąść się na kanapie samemu lub z kimś bliskim i rozpocząć miło zapowiadający się wieczór. Kolejnym plusem jest biblioteka filmów- Netflix, HBO GO, Amazon Prime czy też inne serwisy streamingowe oferują szeroki wybór filmów czy seriali, które możemy obejrzeć dzięki płatnej subskrypcji czy też jednorazowej opłacie.

Seriale jako współczesny odpowiednik kina środka

Kino za to ma przewagę przede wszystkim w wielkości ekranu. Wszelkie filmy akcji, zawierające mnóstwo efektów specjalnych najlepiej oglądać w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Kino takie warunki zapewnia. Drugim czynnikiem świadczącym o przewadze kina nad seansem w domu są nowości filmowe. Niestety, zanim trafią one do serwisów streamingowych czy tez na nośniki dvd minie trochę czasu. Cena biletów może też często odstraszać potencjalnych widzów. Jednak są opcje które przy dokładnym przeanalizowaniu są opłacalne- tak jak tańszy bilet w konkretny dzień tygodnia czy też abonamenty pokroju Unlimited w sieci kin Cinemacity.

Podsumowując, czy można uznać że jakaś forma oglądania filmów jest lepsza od drugiej? Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od naszych upodobań. Poza tym, jedna forma nie wyklucza drugiej. Zawsze możemy raz w tygodniu udać się do kina, a w pozostałe dni oddać się przyjemności oglądania filmów w domowym zaciszu.