Indiana Jones – dotychczasowe przygody i zapowiedź nowej części

indiana-jones

To już pewne – powstanie nowy film o przygodach popularnego archeologa Indiany Jonesa. W tytułową rolę wcieli się oczywiście niezastąpiony Harrison Ford. Premiera 5 części ma odbyć się w 2022 roku, a producenci filmowi już zapowiadają, że nie będzie to ostatni film tej serii. Zanim jednak to nastąpi, poniżej przypominamy 4 dotychczasowe produkcje o Indianie Jonesie.

1. Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) – akcja filmu rozgrywa się w latach 30. XX w. Indiana Jones zostaje poproszony o pomoc przy przechwyceniu Arki Przymierza, której bliscy odnalezienia są naziści.

2. Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984) – oszukany i otruty przez chińskiego szpiega Indy zostaje odnaleziony przez Willie Scott. Kiedy trafia z nią do Indii, dostaje misję odnalezienia świętego kamienia, który został skradziony mieszkańcom małej wioski.

3. Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989) – archeolog przemierza świat w celu odnalezienia swego ojca i Świętego Graala, na którego tropie są już także naziści.

4. Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008) – Jones, który zostaje usunięty z uniwersytetu, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Jego znajomy, twierdzi, że razem mogą odnaleźć zaginioną kryształową czaszkę i miasto El Dorado. Czy Jones podejmie ryzyko? Jeśli nie oglądałeś, przekonaj się sam…

5. ? (2022) – o czym będzie 5 część przygód, dowiemy się po premierze, gdyż dotychczasowe przecieki nie są jednoznaczne. Jednakże wedle zapowiedzi ma być to kontynuacja, a nie reboot.
Historie Indiany Jonesa powinien poznać każdy miłośnik filmów przygodowych. Seria ta zapewnia niezapomniane emocje, a brawurowe akcje zapierają dech w piersiach. Filmy te wpisały się w klasykę kina, a widzowie z niecierpliwością oczekują na kolejne premiery.

A jeśli wolisz rozrywkowe seriale, koniecznie zajrzyj na https://www.ciekawa.pl.