Less Waste w Twojej łazience

Bycie “eko” w dzisiejszych czasach nie oznacza już tylko odpowiedniej segregacji śmieci, ale przede wszystkim ograniczenie liczby odpadów. Tu z pomocą przychodzi idea “less waste”, która zakłada produkowanie mniejszej ilości śmieci i korzystanie z przedmiotów wielorazowego użytku. Wcielenie w życie pewnych zasad wcale nie musi być trudne. Po przeczytaniu poniższej listy sami zauważycie, że jakość Waszego życia nie spadnie, a ilość śmieci zmieni się w sposób zauważalny.

Jednym z pierwszych obszarów, w których możemy rozpocząć wcielanie zasad less waste w życie jest nasza łazienka. W jaki sposób?

Na początek zacznijmy stosować produkty wykonane z naturalnych materiałów. Plastikowe patyczki do uszu można zastąpić tymi wykonanymi z papieru. Innym produktem, który również może być wykonany z naturalnych materiałów są gąbki do kąpieli. Dobrym krokiem w drodze do bycia “less waste” jest także używanie bambusowej szczoteczki do mycia zębów. Prawda, że na początek to nic trudnego? Produkty wykonane z naturalnych materiałów wcale nie są droższe od tych z plastiku.

Kolejnym krokiem w kierunku bycia bardziej przyjaznym środowisku w domowej łazience jest mniejsze zużycie wody. Tutaj można śmiało przejść od kąpieli w wannie do krótkiego prysznica. Podczas mycia zębów warto pamiętać o zakręcaniu wody. Te działania pozwolą nie tylko na mniejsze zużycie wody, ale również na pewne oszczędności dla portfela. Aby zaoszczędzić pieniądze i wodę, należy również pamiętać o puszczaniu prania w pełnej pralce.

Aby generować mniejszą ilość śmieci można również pomyśleć o zamiennikach w opakowaniach. Zamiast szamponu w plastikowym opakowaniu można kupować szampon w kostce, który jest tak samo skuteczny. Również mydło i pasta do zębów nie muszą być opakowane w plastik. Z powodzeniem można znaleźć tego mydło opakowane w papierowe opakowania, a pastę do zębów w szklanym pojemniku.

Ostatnią w naszym artykule podpowiedzią, jak być “less waste” w łazience jest korzystanie z produktów wielorazowego użytku, jak np. wielorazowe maszynki do golenia czy wielorazowe płatki do demakijażu.

Wszystkie te działania mogą sprawić, że będziemy generować mniej śmieci. Wydawać by się mogło, że takie drobne przedmioty z łazienki nie stanowią problemu, ale jeśli weźmiemy pod uwagę tylko tubki po paście do zębów, to rocznie wyrzuca się ich przynajmniej półtora miliarda. Warto zmniejszyć liczbę odpadów. Dla dobra planety, środowiska, naszych bliskich i nas samych.

Tymczasem w branży nieruchomości specjaliści zastanawiają się nad kierunkiem zmiany cen https://halokatowice.pl/firmy-budowlane-w-dlugach-czy-ceny-mieszkan-beda-rosly/.