Jak zorganizować wieczór filmowy?

Pozostanie w domu nie musi być synonimem nudy, wręcz przeciwnie, możesz wykorzystać te chwile w domu, aby odkryć siebie na nowo i wydobyć swoją najbardziej kreatywną stronę, organizując zabawne zajęcia bez konieczności wychodzenia z salonu, na przykład, co powiesz na noc oglądania filmów?

Oto 4 niezbędnych rzeczy, które sprawią, że wieczór filmowy w domu będzie udany:

Wybór filmu

Wybór odpowiedniego filmu może być najtrudniejszą częścią organizowania wieczoru filmowego w domu. Nie chcesz narzucać swojego filmu, ale nie chcesz też spędzić dwóch godzin na szukaniu odpowiedniego filmu, prawda? Najlepiej jest wiedzieć, jaki film zamierzacie oglądać, kiedy zaczniesz zapraszać ludzi. Jeśli oglądasz sam, wybierz tytuł, który możesz oglądać w kółko bez znudzenia, film, który uwielbiałeś w dzieciństwie, ale nigdy nie widziałeś go ponownie, albo premierę, którą przegapiłeś w kinie, a teraz możesz nią obejrzeć w domu.
złote orzechy

Przekąski

Oglądanie filmów bez małej przekąski to po prostu nie to samo. Aby wieczór był niezapomniany, zrób zapasy najlepszych przekąsek dla wszystkich.

Koce i poduszki

Oglądanie filmów na kanapie? Postaw na niekonwencjonalność i zorganizuj wygodne miejsce z koców i poduszek w salonie. Zobaczysz, że dzięki prostej zmianie miejsca, z którego oglądasz swoje ulubione filmy, Twój nastrój całkowicie się zmieni, a ta noc na dłużej pozostanie w Twojej pamięci jako coś wyjątkowego.

Zadbaj o logistykę

Czy masz duży telewizor, czy będziesz używał projektora? Sprawdź, czy wszystko działa jak należy (kalibracja, wi-fi, kable, żywotność baterii itp.) i w razie potrzeby zmień położenie głośników i kąt nachylenia ekranu.

Jeśli jednak nie masz ochoty organizować wszystkiego samemu i jesteś fanem horrorów, polecamy wybrać się na noc firmową do kina w 3D.

Jak zorganizować wieczór filmowy na świeżym powietrzu?

Zorganizowane wieczoru filmowego w domu jest bardzo wygodne, ponieważ możesz użyć ekranu telewizora i w pełni wykorzystać swoje meble. Jednak doświadczenie kina plenerowego może być bardziej skomplikowane – i o wiele bardziej zabawne!

Po pierwsze, policz gości i zastanów się nad meblami: pufy, poduszki, koce itd. Nie używaj zwykłych krzeseł, bo szybko staną się niewygodne. Poproś gości o przyniesienie czegoś, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsc do siedzenia. Ustaw siedzenia wokół ekranu lub w rzędach jak w prawdziwym kinie. Miej dodatkowe koce na wypadek, gdyby zrobiło się zimno lub gdybyście oglądali horror.

Projektor powinien mieć moc wyjściową co najmniej 2000 lumenów; jest to konieczne, aby inne światła nie zakłócał obrazu. Najlepiej jeśli jest to ekran panoramiczny (16:9), ale tak naprawdę najważniejszą rzeczą podczas organizowania nocy filmowej na świeżym powietrzu jest dźwięk. Wybierz głośniki hi-fi. Sprawdź, czy wejścia pasują do Twojego laptopa lub odtwarzacza multimedialnego.