Kafelki kuchenne – co jest modne

Remontujesz swój dom lub mieszkanie? Na pewno postanowiłeś również położyć nową glazurę w kuchni czy też w łazience. Gresy podłogowe, kafelki kuchenne, płytki łazienkowe – rynek jest pełen ofert. Co jednak wybrać, by Twój dom był urządzony zgodnie z panującymi obecnie trendami wystroju wnętrz? Jeśli chodzi o glazurę, modne są duże płytki łazienkowe, w kolorach delikatnych, przeplatane dekorami. W kwestii wyboru płytek kuchennych, popularnością cieszą się od pewnego już czasu kafelki kuchenne w stylu śródziemnomorskim.

płytki ceramiczne do łazienki

Są to płytki dużo mniejsze niż płytki łazienkowe, najczęściej są to po prostu małe kwadraciki, w kolorach dość żywych. Można położyć płytki w jednym kolorze, można zdecydować się na płytki kolorowe, a także na płytki w stonowanych barwach, do których dobierzemy ciekawe, komponujące się kolorystycznie z nimi dekory. Jeśli nosisz się z zamiarem wymiany płytek w kuchni, czy też właśnie urządzasz nowy dom i chcesz położyć płytki w kuchni, łazience, dać ciekawe wzory z płytek podłogowych, wybierz się po prostu do salonu, który w ofercie posiada szeroki wybór ceramiki łazienkowej, kuchennej, gresy wewnętrzne i zewnętrzne, płytki na tarasy, balkony, schody itp. Sprzedawca na pewno zaproponuje Ci przejrzenie katalogów z ceramiką, które będziesz mógł zabrać do domu i spokojnie, w zaciszu własnego pokoju zapoznać się z prezentowaną ofertą.

eleganckie kafle do łazienki

Gdy już wybierzesz kafelki kuchenne, weź się za pomiary. Pamiętaj, że dobrze jest zawsze wziąć nieco więcej płytek, niż wynika to z pomiarów. Szczególnie, jeśli któraś z płytek uszkodzi się podczas transportu lub podczas montażu, dobrze jest mieć kilka sztuk w zapasie, by uniknąć niepotrzebnych nerwów. Ważnym czynnikiem, który bierzemy zawsze pod uwagę kupując kafelki, także kafelki kuchenne, jest na pewno ich cena. Ceny kafelków są różne, zazwyczaj płacimy za metr kwadratowy kafelków, a w przypadku dekorów – obowiązuje cena za sztukę. Trzeba ocenić realnie swoje możliwości finansowe i wybrać płytki stosownie do tego, na co możemy sobie pozwolić.