Gres na taras

Miejsca takie jak balkon czy taras należy wykończyć bardzo odpornym materiałem, który ochroni te newralgiczne miejsca przed wysoką temperaturą czy deszczem. Zwykle rozważa się dokonanie wyboru pomiędzy gresem a płytkami ceramicznymi.

taras aranżacja

Gres jedynak umożliwia położenie na tarasie naprawdę wielkoformatowych płytek. Płytki ceramiczne charakteryzują się o wiele mniejszą trwałością. Twardy tak naprawdę jest głównie gres. Na dodatek można uzyskać dość cienkie płytki i to właśnie za ich pomocą układać duże powierzchnie na tarasie. Materiał jaki zostanie zastosowany na tarasie powinien posiadać również inne wartości. Musi być mrozoodporny, odporny na intensywne działanie promieni słonecznych czy na wilgoć.

płytki na taras

Gres nie może być ponadto przyczepiony klejem o marnej jakości. Klej powinien posiadać wysokie wartości przyczepności. Najlepsze będą zaprawy klejące. Na dodatek powinny być to elastyczne zaprawy klejące. To jak będę wyglądały płytki po ułożeniu zależy również od ekipy zajmującej się układaniem płytek.