Dlaczego terakota jest tak popularna?

Dlaczego ceramiczna terakota wydaje się zdecydowanie bardziej użyteczna w korytarzach, przedsionkach, łazienkach, a także w kuchniach niż drewniane podłogi? Przede wszystkim terakota wybierana jest zawsze wtedy, kiedy gospodarze domu chcą zadbać o trwałość podłogi. Terakota ułożona jednorazowo jest w stanie wytrzymać ponadtrzydziestopięcioletnie obciążenie ruchem, ścieranie, zalewaniem.

terakota w kuchni

Żywotność paneli podłogowych lub drewnianego parkietu i każdego innego rodzaju podłoża jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego tutaj wydają się przeważać względu ekonomiczne, dla których terakota jest zdecydowanie bardziej popularna.

biała łazienka aranżacja

Terakota, o ile jest odpowiedni dobrana do aranżacji wnętrza, potrafi być także zdecydowanie ładniejszym elementem wykończenia wnętrza niż zwyczajne plastikowe panele podłogowe. Warto więc nie odrzucać od początku terakoty jako materiału służącego do wykończenia wnętrza. Ponadto, terakota to materiał, który najlepiej nadaje się na położenie na tych podłogach, na których mamy do czynienie z ogrzewaniem podłogowym.